Zlatí volejbalisté POJ F≈M - MISTŘI ČR

19. 01. 2024

Volejbalisté naší školy jsou mistři České republiky mezi středními školami

Celostátním prvenstvím chlapci vybojovali postup na Evropské finále v Bělehradu, které se bude konat v dubnu 2024. Historie se opakuje. V roce 2016 jsme také získali zlaté medaile a reprezentovali školu v Bělehradu. Letošní vítězství je o to cennější, že úroveň škol, které si vybojovaly právo startu na Mistrovství v Jablonci, byla vyšší.

!!!Připravit výjezd volejbalového týmu na zasloužené mistrovství je finančně velmi náročné!!!

Žádáme uctivě partnery a přátele školy o podporu formou sponzorského daru. Velmi děkujeme.

volej 23 00003volej 23 00001volej 23 00002

V základní skupině jsme si poradili s Gymnáziem Brno 2:1 a SPŠ Ústí 2:0. Pokaždé jsme dokázali nepříznivý stav otočit, vyrovnat se s absencí hlavního nahrávače a smečaře. A v tom byla síla družstva. V semifinále jsme pak zdolali pořádající školu z Liberce. Ve finále čekal opět těžký soupeř Ústí nad Labem, který nám chtěl oplatit porážku ze základní skupiny. Začátek setu se nám nedařil, ale poctivou prací v poli a na bloku, pestrou hrou na síti a hlavně týmovým duchem se nám podařilo soupeře nakonec přetlačit a získat vítězství 2:0.

volej 23 00005volej 23 00004

Kluky chválíme za bojovnost, srdce a hlavně výkon, který snese ta nejpřísnější kritéria.

Reprezentovali nás: kapitán Jan Válek, Vojtěch Blaha, Aleš Pustějovský, Lukáš Kožuch, Jakub Vorobeľ, Ondřej Beniš, Vít Gelnar, Tomáš Bača, Eduard Škvara, Matyáš Kowalowski a na fotce chybí Antonin Klimeš, který s námi vybojoval kraj, ale reprezentační povinnosti mu nedovolily odcestovat do Jablonce.

Velká gratulace celému týmu k fantastickému výsledku a poděkování za skvělou reprezentaci pod vedením kolegů Danuše Górecké a Ivana Pelikána.