Proč jsme POJem

Jsme sebevědomá střední škola a máme smělou ambici být mezi středními školami POJem, který odkazuje na kvalitu, vysokou efektivitu a přátelské prostředí. Našim žákům dáváme celou řadu příležitostí, jak nad rámec běžné výuky pracovat na svém všestranném osobním rozvoji. Specialitou školy je např. forma praktické maturity v podobě dlouhodobé maturitní práce, jejíž téma zadává a vede firma. Již se stává běžnou záležitostí, že naši učitelé odborných i přírodovědných předmětů odhodí ostych a výuku vedou v angličtině. Používáme totiž systematicky metodu CLIL. Naši žáci i učitelé mají možnost rozvíjet své odborné a jazykové kompetence prostřednictvím projektů Erasmus+ v mnoha evropských zemích, kde máme své partnery a přátele. Žáci jsou již dnes zapojeni do velmi přínosného programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, ve školním roce 2020/21 zahájíme program Leader in Me. Máme smělý cíl - připravujeme podmínky pro vybudování skutečného studentského startupu, kde mohou žáci realizovat své vlastní projekty a využívat k tomu nejmodernějších technologií. Pro realizaci našich záměrů nás velkoryse podpořila nadace THE VELUX FOUNDATIONS.