Partnerská škola ČEZ

                                logo               bm cez kdejinde partnerskeskoly bannery 1 0 475x250 002                         

 

Naše škola patří mezi partnerské školy Skupiny ČEZ. Velmi si vážíme podpory a spolupráce s touto významnou společností. V letech dosadvadního partneství 2013 - 2015 naši studenti i učitelé absolvovali řadu akcí pořádaných společností ČEZ a.s.

  • odborné přednášky - přednáška odborníků pro studenty školy, přednáška p. Dany Drábové na VŠB TU Ostrava
  • odborné exkurze v provozech jaderné elektrárna Dukovany i Temelín, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, elektrárna Dětmarovice
  • aktivní účast skupiny ČEZ na Letním motivačním soustředění pro žáky základních škol - Michael Londesborough
  • aktivní účast pracovníků ČEZ na náborových akcích ke studiu technických oborů
  • podpora inovací a modernizací učeben na škole

 

Letní motivační soustředění pro žáky základních škol         

 

Již potřetí se v roce 2015 konalo "kemp" pro žáky základních škol. Cílem akce je hravou formou v krásném prostředí Beskyd propagovat studium technických oborů. Účastnici akce řeší řadu úkolů z oblasti fyziky, chemie a základů technických disciplín. Cestovali jsme spolu s nimi prostřednictvím Stroje času do minulosti a poznávali převratné vynálezy své doby, další rok v kampu ztroskotala kosmická loď a všichni účastníci coby agenti Muži v černém (Meziplanetární Institut Bádání) řešili záhady mimozemské. V posledním běhu jsme  se za poznáním vrátili po stopách Zlatého Scarabea do starověkého Egypta.

 

obr 1    obr 3

obr 4

Odborné exkurze a přednášky

Naši žáci a studenti pravidelně navštěvují provozy Skupiny ČEZ. V uplynulých letech jsme pravidelnými hosty Jaderné elektrárny v Dukovanech, přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně a Elektrárnu v Dětmarovicích.Naši učitelé měli jedinečnou možnost navštívit Jadernou elektrárnu v Temelíně v období odstávky reaktoru. 

Velmi poutavé jsou pro nás přednášky odborníků společnosti ČEZ a ČEZ Energoservis - p. Václava Havlíčka a p. Jiřího Tyce a p. Dany Drábové.

 

d s 3    d s 2

Podpora inovacím a modernizaci výuky

S přispěním Skupiny ČEZ se na škole daří modernizovat odborné učebny a laboratoře. V posledních letech prošla výraznou rekonstrukcí učebna fyziky a odborná učebna mechatroniky, kde se vyučuje elektrotechnika, automatizace a robotika byla doplněna o moderní prvky programování PLC systémů.