Domov mládeže při POJ F≈M

Základní údaje o Domově mládeže při POJ F≈M

Adresa 28. října 1639, 738 01 Frýdek-Místek
Vedoucí vychovatel DM PhDr. Richard Mohyla
Vychovatelé Mgr. Libor Menšík, Eva Sobková
Telefon

ústředna – 558 406 111

vedoucí vychovatel – 558 406 281

E-mail mohylar@pojfm.cz

 

Přihláška do Domova mládeže v elektronické podobě

Přihlášku je nutné zaslat poštou na adresu Domova mládeže při POJ F≈M.

Předběžně se lze přihlásit každý rok vždy do 15. května elektronickou poštou na výše uvedených kontaktech. Tiskopisy jsou k dispozici u vychovatelů na Domově mládeže při POJ F≈M, kde si je můžete vyzvednout.

Školní vzdělávací program DM

Vnitřní řád domova mládeže

Kde nás najdete?

Domov mládeže při Střední průmyslové škole, Obchodní akademii a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek-Místek, příspěvková organizace je jednou ze součástí střední školy. Škola spolu s domovem mládeže a školní jídelnou, sportovní halou pro míčové sporty a tenis a rozsáhlým sportovním areálem nabízejí kromě možností vzdělávání rovněž kvalitní stravovací služby, možnost ubytování a sportovního vyžití i v době po vyučování.
Domov mládeže ubytovává žáky středních škol a v případě volných míst studenty vyšších odborných škol a vysokých škol.

Kapacita domova mládeže je 110 míst. DM má 44 dvou a třílůžkových pokojů, tři kuchyňky s vybavením, sprchy a WC společná na chodbách, dvě společenské studovny a dvě klubovny s kapacitou 30 a 17 míst s možností variabilního uspořádání stolů, které jsou vybaveny televizním přijímačem.

Náš domov mládeže je provozován jako ubytovací zařízení s celodenním stravováním žáků. Dle zákona přispívají rodiče na ubytování paušální částkou 1 600,- Kč měsíčně bezhotovostně - č. ú.: 107-8407950207/0100 (KB) , kauce 3 000,- Kč je splatná při nástupu na DM. Studenti mohou využit možnost ubytování i přes sobotu a neděli. Nepřetržitý provoz je zajištěn pedagogickým dozorem. Součástí DM je jídelna, která zajišťuje ubytovaným celodenní stravování.

 • Snídaně : 34,- Kč
 • Oběd: 45,- Kč
 • Večeře: 37,- Kč

Výdej stravy na magnetický čip, zakoupený do vlastnictví studenta za 105,- Kč. Strava je hrazena bezhotovostně - č. ú.: 107-8407950207/0100 (KB).

Výchovně vzdělávací zájmová činnost

Prvořadým úkolem DM při POJ F≈M je zabezpečit všem studentům odpovídající studijní, stravovací podmínky a vytvořit jim co nejvhodnější zázemí pro studium a využití volného času. Pobyt na domově mládeže je organizován vnitřním řádem a režimem dne. V době mimo vyučování mají ubytování možnost sportovního a kulturního vyžití. K dispozici knihovna, studovny, tělocvična, herna stolního tenisu, školní hřiště a posilovna. Příležitostně jsou pro ubytované organizovány besedy k rozličným tématům /např. s kosmetičkou, vizážistkou, besedy s významnými osobami kulturního a sportovního života ve městě/. Okamžitý přístup na internet je možný za poplatek 250,- Kč / měsíc / přípojka - přípojky pro osobní počítače jsou umístěny přímo na pokojích.

Na DM při POJ F≈M pracují kroužky:

 • sportovních her
 • turistický
 • kondiční cvičení pro dívky
 • kroužek dovedných rukou

Ubytování pro cizí návštěvníky

V rámci doplňkové činnosti poskytujeme ubytování – v době školního roku pouze o víkendech – pro jednotlivce i pro kolektivy – 15 osob

Ceny:

 • Děti ZŠ 1.- 9. tř.: 265,- Kč
 • Studenti VOŠ - dálkoví studenti: 305,- Kč
 • Osoba/noc - se sprchou: 430,- Kč
 • Osoba/noc - bez sprchy: 395,- Kč
 • Osoba/měsíc - dlouhodobé ubytování žáků SŠ: 1600,- Kč
 • Osoba/měsíc - dlouhodobé ubytování studentů VŠ: 3345,- Kč
 • Osoba/měsíc - dlouhodobé ubytování se sprchou: 4915,- Kč
 • Osoba/měsíc - dloudodobé ubytování bez sprchy: 4715,- Kč

Stravování pouze po předběžné domluvě (mimo soboty a neděle).

Více informací o Frýdku-Místku a okolí: