Jsme ve sPOJení s Holandskem

Jsme velmi potěšeni, že naše škola již od roku 2015 na přátelské bázi spolupracuje s partnerskou školou v nizozemském městě Uden.

Město Uden je malebné padesátitisícové město v provincii Severní Brabantsko. Udens College je tamní střední školou, která pokrývá téměř všechny obory (technické, ekonomické, zdravonické, učební) a navštěvuje jí cca 2500 žáků.

Naše školy společně uspořádaly dva výměnné pobyty ve školním roce 2017 a 2019 (v roce 2020 nám další výměnný pobyt bohižel překazila pandemie COVID-19).

Každý výměnný pobyt byl organizován pro skupinu cca 15 žáků, kteří strávili týden u svých holandských kamarádů a následně pak přivítali své holandské přátelé ve svých rodinách.

Holandští partneři pro naše žáky pokaždé připravili týden nabitý poznáváním tamní kultury, měst, škol a teambuildingových aktivit. Naši žáci tak měli možnost navštívit Amsterdam (Rijksmuseum, museum Anny Frankové) Scheveningen, Haag (Mauritshuis Museum, holandský parlament) holandské větrné mlýny a spoustu dalších zajímavých míst.

Naši žáci pak pro své holandské kamarády připravili výlet do hor, do jeskyní, zámků, dolů, ... Užili si společně 2 týdny plné zážitků, angličtiny a kamarádství, které někteří stále utužují!

 

nl small 1nl small 2nl small 3nl small 4