Adaptační dvoudenka

16. 09. 2024

V pondělí a úterý 9. a 10. září 2024 se konala již tradiční Adaptační dvoudenka tříd prvního ročníku. Akce se zúčastnilo 216 žáků z osmi tříd prvních ročníků.

První den byl plný různorodých aktivit, které měly za cíl seznámit studenty mezi sebou a usnadnit jejich přechod na střední školu. Žáci plnili úkoly jako:

• Kdo jsem: Povídání v kruhu třídy, kde se studenti vzájemně představili.
  • Bubáci: Diskuze o obavách ze studia nebo osobních obavách.
  • Úřad: Přijímací pohovor připravený studenty POJrady.
  • Městská rallye: Seznámení se s městem Frýdek-Místek zábavnou formou.
  • Zachráníme se: Přechod pomyslné řeky přes kameny, kde byla nutná kolektivní spolupráce.
  • Sportuj, lenochu: Sportovní kolektivní úkoly.

Večer si studenti připravili vlajku třídy, placku nebo trička. Dále si mohli nastříkat airbrush, zahrát deskovky nebo Chytrý kvíz. Celý večer byl zakončen diskotékou, kterou připravili bývalí studenti školy. Studenti nocovali ve třídách.

IMG 2570IMG 2578IMG 2573

Druhý den byl věnován netradičním sportům jako biatlon s laserovými puškami, ringo, běžecké piškvorky a korfbal. Den začal nástupem s hodnocením prvního dne, kde žáci předvedli bojový pokřik a svou vlajku. Následovaly mezitřídní zápasy. O celodenní stravu se postarala školní jídelna.

IMG 2571IMG 2572IMG 2576

Adaptační pobyt byl skvělou příležitostí pro nové studenty, aby se lépe poznali a připravili na nadcházející školní rok.

IMG 2574IMG 2575IMG 2580

Poděkování všeo organizátorům i studentům 1. ročníku za zdařilou akci. Ať se vám na POJ F≈M líbí.