Úspěch studentů veřejné správy

18. 04. 2024

Velká radost - veřejná správa v dobrých rukou.

Dalšího velkého úspěchu dosáhli studenti POJ F≈M, tentokrát z oboru veřejnosprávní činnost. 9.4. 2024 se zúčastnili regionální soutěže z Práva, kterou pořádá OA a VOŠ v Ostravě, za podpory MS kraje. Studenti měli vymyslet nový zákon nebo novelizovat současný. Svůj návrh zpracovat do podoby skutečného právního předpisu. Ten prezentovat a obhájit před komisi složenou z odborníků z právní praxe. Součástí byl i vědomostní test z práva. Zúčastnilo se jedenáct týmů z šesti škol.
Naši školu reprezentovali dva týmy:

• Z třetího ročníku A. Labajová, B. Madziová, M. Poledna, A. Stredynská a Š. Sedláčková, kteří obsadili skvělé 2. místo se Zákonem o sociálních dávkách a pomoci.
  • Ze druhého ročníku E. Kolodějová, P. Malčík, J. Mohyla, V. Opravilová a V. Rožnovský s novelou Trestního zákoníku. I tento tým předložil velmi kvalitní práci.

vs 24 1vs 24 2vs 24 5vs 24 3vs 24 4

Všem těmto studentům děkujeme za úsilí, velkou snahu a chuť zapojit se do práce nad rámec běžné výuky.

Máme velkou radost a blahopřejeme.Velké poděkování kolegyním, které obor skvěle vedou.