Strojaři POJ F≈M v Brně opět na čele

20. 11. 2023

Soutěž „Mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů"

Úkolem soutěžících bylo na základě dílenského výkresu, zadaných nástrojů, řezných podmínek a pokynů pro obrábění sestavit ve vymezeném čase 90 minut NC program v řídicím systému TNC 640 HEIDENHAIN. Hlavními kritérii pro hodnocení byl nejrychlejší čas, správnost výrobního postupu, použití zadaných nástrojů, dodržení řezných podmínek a pokynů pro obrábění.

Náš čtyřčlenný tým byl letos zařazen do 2. soutěžního bloku, ve kterém obsadil 1. až 3. místo:

brno 1

1. místo David Mališ (3.SA) – čas 52 minut
2. místo Vojtěch Ševčík (3.SB) – čas 76 minut
3. místo Jan Mikoláš (3.SB) – čas 90 minut

V absolutním pořadí (6 bloků a 61 soutěžících) se David Mališ umístil na 2. místě se ztrátou 2 minuty na vítěze a Vojtěch Ševčík na 3. místě.
O náročnosti soutěže svědčí skutečnost, že celý NC program v časovém limitu sestavili pouze 4 studenti, z toho 2 naši.

Historicky se naši studenti umístili na medailových místech již podesáté ve 14. ročníku této soutěže.

brno 3