Sollertia = zručnost. Pěkné 2. místo.

28. 04. 2023

Ve dnech 27. až 28. 3. 2023 se v Praze konal pod záštitou Hospodářské komory hlavního města Prahy a Magistrátu hlavního města Prahy již 10. ročník celostátní soutěže Sollertia 2022/23. Soutěžilo se v osmi oborech. Některých soutěží se zúčastnily i školy ze Slovenska.

solertia 1solertia 2
Soutěž v oboru strojírenství proběhla na Střední průmyslové škole strojnické, škole hlavního města Prahy, Betlémská. Byla určena pro žáky II. a III. ročníků oboru strojírenství. Žáci museli sami vyrobit zámečnický výrobek dle přiložené dokumentace. V oboru strojírenství soutěžilo pět žáků různých škol naší republiky a náš soutěžící (naše škola se soutěže zúčastnila poprvé), Jiří Glogar, žák III. ročníku, získal krásné 2. místo.
Výherci všech 8 oborů soutěže pak byli slavnostně oceněni v Brožíkově zasedacím sále Staroměstské radnice v Praze. Získali i hodnotné ceny. Blahopřejeme našemu strojaři k pěknému umístění.