Voda - základ života

06. 03. 2023

V pátek 3. března se žáci naší školy oboru Veřejnosprávní činnost zúčastnili regionální soutěže z Veřejné správy s názvem Voda – základ života aneb v jakých oblastech mohou státní instituce nebo orgány územní samosprávy ovlivňovat nakládání s vodou udržitelným způsobem.
Soutěž organizovalo Gymnázium a Obchodní akademie v Orlové a my se jí účastnili vůbec poprvé. Setkání a organizace celé soutěže byla velice příjemnou zkušeností, jak pro žáky, tak i pro vyučující tohoto oboru. Účastnilo se jí celkem 6 týmů tvořených ze zástupců z Obchodní akademie v Ostravě-Mariánských Horách, Třince, domácí Orlové a my z Frýdku-Místku.

vs soutez 01vs soutez 05vs soutez 02vs soutez 07
Za naši školu soutěžili žáci 2. ročníku oboru veřejná správa ve složení Kristýna Grégrová, Zuzka Obluková a Matyáš Poledna a žáci 3. ročníku stejného oboru - Veronika Bačová, Lucie Nytrová a Tereza Smítalová, která se bohužel pro nemoc nemohla zúčastnit osobně.
Všem soutěžícím moc děkujeme za předvedené výkony, žákům třetího ročníku uniklo třetí místo pouze o jediný bod.

Související