Vítězná finanční gramotnost žáků POJ F≈M

30. 06. 2022

Den finanční gramotnosti 2022 zná své vítěze

fin gram 22

V pátek 13. května 2022 proběhl na Ekonomické fakultě VŠB-TUO pod záštitou Katedry financí již třetí ročník soutěže Den finanční gramotnosti. Soutěže se zúčastnilo 34 dvoučlenných týmů studentů středních škol nejen s ekonomickým zaměřením. Studenti poměřili své síly ve hře Finanční svoboda, vyzkoušeli si práci finančního poradce a otestovali své znalosti při testu z finanční gramotnosti.
Akce pořádaná Ekonomickou fakultou měla opět velký úspěch a ukázala středoškolákům, že i škola se může proměnit v zábavnou hru.

Po sečtení bodů z obou soutěžních součástí vzešlo toto pořadí:

1. místo: Marek Šotnar a Matěj Dudek ze SPŠ, OA a JŠ s právem státní zkoušky Frýdek-Místek,
2. místo: Dominik Kalouda a Ondřej Nečas z Matičního gymnázia Ostrava,
3. místo: Vojtěch Knettig a Vojtěch Pavel Podveský z Matičního gymnázia Ostrava.

Naši školu reprezentovali kromě vítězného týmu také další studenti (seznam viz níže), kteří také dosáhli pěkných výsledků:
Nikola Kočková + Kristýna Peterková (3.EL)
Kamila Paluzgová + Klára Černíková (1.OA)
Eliška Kolarczyková + Eliška Hrabovská (2.EL)
Adéla Polachová + Vendula Fryščoková (2.OA)
Vojtěch Pyško + Lukáš Solný (2.OA)
Michal Bezloja + Lukáš Rek (2.OA)
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězům gratulujeme!