Řemeslný jarmark 2022

14. 05. 2022

Dva studentské týmy z naší školy se dne 2. 5. 2022 zúčastnily soutěže v praktických činnostech, kterou pořádala Válcovna trub patřící do holdingu Třineckých železáren. Kromě našich studentů byly přítomny 2 týmy z Vítkovické střední průmyslové školy a 2 týmy ze Střední odborné školy ve Frýdku-Místku.

Studenti měli v krátké prezentaci představit svoji školu, vyzdvihnout její přednosti a možnosti, které mohou během svého 4-letého působení využít. Náš první tým StrojPOJ následně seznámil odbornou porotu se svými dlouhodobými maturitními pracemi, představil své výrobky a využití těchto prací v následné praxi.

Druhý tým DRIP představil nadaci THE VELUX FOUNDATIONS a svůj Studentský startup pro 21. století, který působí v nově zmodernizovaných dílnách naší školy a může využívat špičkovou technologii a přístroje pořízené právě z tohoto fondu. Odborná porota byla také seznámena s projektem Stirling Engine Group.

vvt 22 01vvt 22 02vvt 22 03vvt 22 04vvt 22 05

Soutěžícím byla následně umožněna prohlídka provozu Válcoven trub, která všechny velmi zaujala. Na závěr měli organizátoři připraveny pro studenty dvě kreativní soutěže, kde bylo potřeba opravdu týmové spolupráce v soutěžních družstvech a tvůrčích nápadů.

Odborná komise každou dílčí část soutěže bodově ohodnotila a celkově se na 1. místě umístil tým Letců z Vítkovické střední průmyslové školy. 2. místo patřilo našim studentům z DRIPu (Ž. Bakotová, K. Krčmarský, M. Prachař, M. Kozel) a 3. místo obsadil tým StrojPOJ (V. Duda, J. Vicher, L. Vojkovský, A. Szarczec).

Všem našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu.

Související