Žáci POJ F≈M v soutěžích na předních místech

14. 05. 2022

Regionální soutěž z Práva

pravo VS 22

Soutěž pořádala  OA a VOŠŠ Ostrava Mariánské hory. Soutěž se konala 30.3. na OA a VOŠŠ v Ostravě. Soutěže se zúčastnily Lucie Bohačíková, Veronika Dužíková, Nikol Jalůvková, Veronika Zajvarová (pro nemoc nejela), všechny z 3.VS a Lucie Zamazalová z 3.OA. Úkolem bylo vymyslet a zpracovat zákon a prezentovat před odbornou porotou.. Jejich soutěžní návrh zákona - Sociální bydlení byl doplněn vědomostním testem z práva.

Bylo 10 týmů z různých škol, naše holky krásné obsadily 2. místo.

Mladý strojař - programování CNC strojů

Jakub Zbavitel oceněn ministrem průmyslu a obchodu ČR

heiden 22 05heiden 22 01heiden 22 04heiden 22 02heiden 22 03
Ve čtvrtek 31. 3. 2022 proběhlo v reprezentativním sále Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze slavnostní předávání cen za soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, která se každoročně koná v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Jakub Zbavitel získal absolutně prvenství v České republice v kategorii Heidenhain. Jakub převzal ocenění z rukou ministra průmyslu a obchodu Ing. Jozefa Síkely. 
Velké poděkování patří i Jiřímu Blahutovi, který se v soutěži umístil na skvělém druhém místě a Michalu Majerkovi, který skončil čtvrtý.
Žáci naší školy tuto prestižní soutěž vyhráli již po osmé, za což patří obrovském poděkování trenérovi našich strojařů Ing. Čestmíru Závodnému!

Krajská soutěž žáků ve zpracování textů 2022

V úterý 29. března 2022 se na naší škole uskutečnilo on-line krajské kolo soutěže ve zpracování textů, které nominuje studenty s nejlepšími výsledky na Mistrovství ČR. Za naši školu se zúčastnili studenti všech ročníků s těmito výsledky:

Jméno a třída

Opis v českém jazyce

Opis v anglickém jazyce 

umístění

počet čistých úhozů

umístění

počet čistých úhozů

Ondřej Skotnica (4. OB)

2. místo

4 911

1. místo

4 658

Marcel Kubíček (3. VS)

9. místo

3 249

8. místo

3 407

Eliška Hrabovská (2. El)

8. místo

3 304

12. místo

2 962

Daniel Dias (2. VS)

14. místo

3 108

11. místo

3 113

Elen Machandrová (1. EL)

17. místo

3 032

13. místo

2 962

První místa již tradičně obsadil Ondra Skotnica, student čtvrtého ročníku – letošní maturant. Bohužel tak brzy přijdeme o jednoho z našich nejúspěšnějších reprezentantů v psaní všemi deseti.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Ondrovi přejeme úspěšné složení maturitní zkoušky.

Související