Strojaři POJ F≈M nejlepší v České republice

15. 11. 2021

Mladý strojař - programování CNC strojů

Naši strojaři se již poosmé stali absolutními vítězi ve dvanáctileté historii soutěže.

Celostátní soutěž Mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů pořádá Svaz strojírenské technologie Praha pro studenty středních odborných škol. Koná se jako doprovodný program Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a jedná se o neoficiálním mistrovstvím České republiky pro studenty středních technických škol.

strojar 21 01strojar 21 05strojar 21 04

strojar 21 03strojar 21 02
V kategorii frézování v řídícím systému Heidenhain dosáhli v letošním ročníku soutěže naši strojaři z 59 soutěžících a 23 přihlášených škol skvělých výsledků.

  • 1. místo Jakub Zbavitel
  • 2. místo Jiří Blahuta
  • 4. místo Michal Majerek

Vlastní soutěž probíhá tak, že soutěžící obdrží výkres součásti, pokyny pro obrábění a seznam nástrojů, které musí použít. Na vypracování NC programu mají čas 90 minut. V tomto časovém limitu celý NC program pro součást sestavili pouze 4 soutěžící.

Našim strojařům gratulujeme ke skvělému úspěchu, velké poděkování patří Ing.Čestmíru Závodnému za vzornou přípravu našich žáků k soutěži.

Slavnostní ocenění studentů, kteří se umísťují na medailových místech v soutěžních kategoriích řídicích systémů Heidenhain, Siemens a Fanuc, probíhá tradičně na Ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze.

 

Související