Dlouhodobá praxe Erasmus Pro v Seville

26. 10. 2021

Návrat ze Sevilly!

Naši absolventi Sára Orságová (4.OA) a Samuel Gluch (4.IT) absolvovali úspěšně tříměsíční odbornou praxi ve španělské Seville. Na praxi se statečně vydali ihned po maturitě, dne 5. 6. 2021 odlétali z Krakova přímým letem do Sevilly. V Seville na ně čekala naše partnerská organizace Idiomas Carlos V, která je bezpečně přepravila z letiště do jejich nového domova. Ubytováni byli ve sdíleném bytě, každý ve svém pokoji.

Sára pracovala v jazykové škole na pozici asistentky oddělení mezinárodních vztahů. Její náplní práce byla evidence a zápis zahraničních studentů do jejich databáze, příprava podkladů pro každého účastníka odborné stáže, zpracování jejich CV a vytvoření jejich profilů, vystavování certifikátů a evaluace odborných stáží. Doprovázela skupiny účastníků při volnočasových aktivitách a výletech.

erasmus pro 03erasmus pro 02erasmus pro 04

Samuel pracoval v IT firmě zaměřené na několik odvětví IT. Jeho hlavní náplň práce byla údržba počítačů, zejména instalace systémů, řešení nefunkčnosti celého zařízení a čištění od prachu. Vedlejší činností byla například tvorba webových stránek, rozvod ethernetových kabelů a správa sítě.

erasmus pro 05erasmus pro 01erasmus pro 06

Oba studenti velmi kladně hodnotí pracovní tým, jehož byli součástí a kamarádskou atmosféru na pracovišti. Získali mnoho cenných pracovních zkušeností nejen ze svého oboru, ale i z oblasti podnikání a interkulturního života. Ve svém volném čase se seznámili s historií krásné Sevilly, podnikli výlety na pláž do Cadizu nebo Malagy a navštívili i historické město Cordobu a další místa v okolí. Během těchto 3 měsíců se naučili i základům španělského jazyka. Věříme, že nabyté zkušenosti jim pomohou se prosadit v jejich profesionálním životě.
Velmi pozitivně ohodnotili práci našich studentů i jejich španělští zaměstnavatelé, zejména vyzvedli jejich spolehlivost, pracovitost a schopnost rychle se učit novým věcem.

Sáro a Samueli, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme vám mnoho úspěchů na vysokých školách.