POJ F-M

Ekonomická olympiáda

08. 02. 2021

Naše škola se opět zapojila do pátého ročníku Ekonomické olympiády

V rámci školních kol se do Ekonomické olympiády zapojilo celkem 339 škol z celé republiky. Své znalosti z ekonomie a financí prověřilo celkem 15 552 studentů. Průměrná úspěšnost v testu byla 49 %. Nejlepšího výsledku dosáhli dva studenti, kterým se podařilo získat maximální počet bodů. Do krajských kol postoupilo celkem 1 195 studentů, nejvíce z Jihomoravského kraje, Hlavního města Prahy a Moravskoslezského kraje. Z krajských kol postoupí do červnového celonárodního finále 50 nejlepších studentů. Finále by se mělo konat již fyzicky v České národní bance.

Z naší školy se do soutěže zapojilo celkem 17 studentů ze tříd 2.EL, 2.OA, 2.VS, 4.EO a 4.OA.

Do krajského kola, které se bude konat online dne 16. 3. 2021, postoupili tito studenti:

  • Marek Šotnar, 2.EL (úspěšnost v testu 92 %)
  • Jiří Mičánek, 2.EL (úspěšnost v testu 76 %)
  • Jakub Jelínek, Markéta Krbečková a Martina Šigutová; všichni ze třídy 4.EO (úspěšnost v testu 72 %)

Děkujeme za organizaci školního kola Ekonomické olympiády a účast velkého počtu našich studentů. Srdečně gratulujeme postupujícím do krajského kola a přejeme hodně zdaru!

 

Jsme POJ F-M! Jsme střední škola, která sPOJuje.

Související