THE VELUX FOUNDATIONS - získali jsme grant pro Studentský start up

10. 04. 2024

Studentský startup pro 21. století

Jsme nesmírně šťastní. V dubnu 2020 jsme podali grantovou žádost u dánské nadace THE VELUX FOUNDATIONS a dne 28. 10. 2020 správní rada nadace rozhodla o podpoře naší škole částkou 355 000,- Euro.

Projekt s názvem Studentský startup pro 21. století předpokládá vybudování podmínek pro realizaci vlastních studentských projektů. Start up bude fungovat v modernizovaných prostorách školních dílen, bude vybaven nejmodernějšími technologiemi 3D tisku, 3D měření, virtuální reality, CNC technikou a dalšími stroji. Na půdě start up chceme proPOJit studenty napříč všemi obory, kteří budou mít zájem realizovat své nápady a provozovat studentskou firmu se vším všudy. Budeme v kontaktu s odborníky z praxe, rozjedeme v plné míře Leader in Me a navážeme partnerství se školami na Slovensku a v Polsku.

V rámci projektu obnovíme naši tradici prázdinových kempů pro žáky základních škol.

Máme se nač těšit. Už ať jsme všichni ve škole.

Srdečné poděkování dánské THE VELUX FOUNDATIONS za důvěru pro naši střední školu ve Frýdku-Místku!