Rekonstrukce frézárny - první krok k modernizaci dílen

04. 11. 2020

I v nepohodlném čase myslíme na zlepšení podmínek pro výuku

dilny 2dilny 1

V letošním roce se nám podařilo udělat veliký krok k vysněnému cíli. Tím cílem je celková rekonstrukce frézárny. Dosud jsme vyučovali ve staré dílně, která již nebyla vhodná pro moderní výuku oboru strojírenství. Stroje byly funkční, ale vyžadovaly pravidelnou a velkou údržbu z důvodu staří. Podlaha byla vyrobená z dřevěných špalků, které se velmi špatně udržovaly a čistily od špon. Na druhou stranu měla původní dílna své kouzlo.

Jak naše rekonstrukce dílny dopadla?

Dílnu jsme vymalovali krásně na bílo, rovněž podlaha je nově zhotovená. Kompletně jsou nové elektrické i datové rozvody. Frézárna je vybavena již novými stroji. Dílna je rozdělena na dvě části. Jedna část je osazená většími stroji - tyto stroje mají kompletní stojní posuv. Druhá část je osazena menšími stroji, kde strojní posuv není, proto žák musí ručně posouvat obrobek do záběru. Pro takové rozdělení jsme se rozhodli, aby si každý žák technických oborů mohl vyzkoušet a osvojit si základní práce na frézce.

Rekonstrukce frézárny je teprve prvním krokem k daleko rozsáhlejší obnově podmínek pro praktickou výuku. Všichni se už těšíme na výuku v nové frézárně, už aby to bylo.

Velké poděkování celému úseku učitelů dílenské praxe. Skvělá práce.