Živá knihovna povolání

08. 02. 2021

Ve středu 23. 9. 2020 jsme se zúčastnili prezentační akce pro žáky 9. tříd ZŠ Živá knihovna povolání. Naše střední škola ve spolupráci s partnerskou firmou Lenzing Biocel Paskov měla za úkol prezentovat mechatroniku. Jsme škola, která sPOJuje. A právě mechatronika v sobě sPOJuje mechaniku i elektroniku, v našem pojetí tedy také sPOJuje studijní obory Strojírenství a Informační technologie. Mimo jiné jsme předvedli i našeho kávorobota Teralex-AM, jenž na vaření kávy demonstroval možnosti robotického ramene UR3. Zároveň šlo o maturitní práci sPOJeného týmu strojařů a ajťáku, v němž sPOJili síly děvčata i kluk. Součástí naší expozice byly také ukázky práce kroužků Mechatronika pro SŠ i Robotika pro ZŠ a předvedení výsledků účasti v soutěži Cansat. Návštěvníci si mohli odnést dřevěné záložky do knihy s logem vypáleným na místě naší 3D tiskárnou doplněnou o laserovou vypalovačku.