CANSAT 2020 a další úspěch našich týmů

21. 12. 2020

Školní rok nám začíná velkým úspěchem. Dva školní týmy se ve dnech 25. a 26. 8. 2020 zúčastnili v Brně celostátního finále soutěže CANSAT.

Studenti měli za úkol navrhnout, sestrojit a naprogramovat "satelit z plechovky" - sondu s danými rozměrovými parametry, která při řízeném sestupu z atmosféry měří údaje o teplotě a tlaku a plní tzv. sekundární misi. Naše týmy pod vedením kolegy Jiřího Sumbala navázaly na úspěchy minulých let, když se tým OGSat umístil na krásném 3. místě a tým Stratocan obsadil 7. pozici.

Velké gratulace všem a poděkování za přípravu a vzornou reprezentaci.

Tým OG Sat: kapitán Michal Hrtoň, David Uher, Adam Hrtoň, Filip Laník, Nikolas Kopas, Lucie Kohótová

Tým StratoCan: kapitán Adam Spratek, Michael Moják, Jiří Vala, Jakub Vantuch, Vojtěch Rampáček, Filip Sikora