Volejbalový svátek a dvě medaile!

30. 09. 2020

Naše škola má dlouhou volejbalovou tradici především zásluhou každoročního pořadatelství středoškolských her ať už na úrovni okresu, kraje nebo kvalifikací na republikové finále. Ale nejen to, na těchto středoškolských hrách jsme rovněž úspěšní. Nejinak tomu bylo v 15. a 17. října, kdy naše škola pořádala krajská kola středoškolských her mladší kategorie chlapců a dívek narozených 2002 až 2004.

Nejdříve chlapci dokázali v konkurenci 4 krajských škol získat stříbrné medaile. Tento kov je o to cennější, že v týmu naší školy startovali i chlapci, kteří nikdy volejbal netrénovali, ale propadli kouzlu této náročné technické hry a na hodinách školní tělesné výchovy si možnosti hrát volejbal patřičně užívají. Tahounem družstva byl kapitán Tomáš Flégr.

Děvčata pak v konkurenci 6 krajských škol (vítězů okresních kol) ve čtvrtek zabojovala a nakonec z toho byla bronzová medaile. V posledním zápase dokázala odvrátit nepříznivý stav, kdy prohrávala s Opavou a v boji o 3. místo po prvním setu. Následně pak s vypětím všech sil po výhře v druhém setu a v tiebreaku získala cenný bronz a vrátila tak Opavě prohru ze základní skupiny.

Úspěch našich mladých volejbalistů a volejbalistek je o to cennější, že letos v této soutěži už mohou startovat specializované sportovní školy.

Velké gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

chlapivolejbalholkyvolejbal 1

Související