Naše družstvo úspěšné v soutěži WOLFRAM

27. 08. 2020

Dne 16. května 2019 se naše škola zúčastnila sportovně branné soutěže pod názvem Wolfram. V soutěži čtyřčlenných družstev 1. a 2. ročníků středních škol v rámci projektu „Příprava občanů k obraně státu“,  kterou pořádalo krajské velitelství v Ostravě, obsadilo naše družstvo krásné 2. místo a postupuje do krajského kola.

Gratulujeme našim studentům k takto pěkným sportovním a vědomostním výkonům.

pokos 1pokos 2pokos 3

Soutěžilo se nejen ve sportovních disciplínách, kterými byl silový víceboj, vytrvalostní běh, hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky, ale i v disciplínách vojenských. Studenti museli projít minovým polem, kdy jeden člen týmu navádí pomocí dalekohledu ostatní členy týmu a ti se podle jeho instrukcí snaží projít minové pole. Když studenti zvládli tohle, čekala je dráha plná překážek, kterou museli proběhnout v ochranné masce a s maketou útočné pušky. Soutěžící museli zvládnout rovněž zdravovědu a praktické poskytnutí první pomoci. Na závěr všechna družstva čekal vědomostní test o historii paravýsadku Wolfram za 2. světové války, po které je celá soutěž pojmenována.