Ekonomická olympiáda

21. 01. 2019

Ve dnech 3. prosince 2018 – 14. prosince 2018 se uskutečnila na naší škole Ekonomická olympiáda. Jednalo se o školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 15 studentů druhých ročníků (třídy 2.EO a 2.OA) a 3 studentky třetího ročníku (třída 3.EL).

Ekonomická olympiáda je celostátní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci        z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Všichni studenti soutěžili v jedné kategorii, kterou bylo absolvování elektronického testu, který byl zaměřen na všeobecné znalosti z ekonomie a finanční gramotnosti. Maximální výsledek, kterého bylo možné dostáhnout, bylo 100%.

Naši studenti dosáhli těchto výsledků:

Pořadí

Příjmení a jméno

Třída

Úspěšnost

1.

Voščeková Kateřina

2.OA

68%

2.

Fikejzová Martina

2.OA

60%

3.

Jelínek Jakub

2.EO

56%

Vítězka školního kola Kateřina Voščeková postoupila do krajského kola, které se bude konat dne 30.01.2019 v budově Krajského úřadu v Ostravě.

Všem studentům děkujeme za účast v soutěži a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Za ekonomickou sekci: Ing. Miroslava Meyerová