První místo v soutěži o nejaktivnější školu ECDL

27. 02. 2018

Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) vyhlásila v říjnu 2017 soutěž pro české školy, které využívají mezinárodní koncept ECDL, s cílem podpořit rozvoj digitální gramotnosti žáků a objektivní přístup pedagogů k hodnocení výsledků ICT vzdělávání. V období od 1. listopadu 2017 do 31. ledna 2018 bylo hodnoceno téměř 40 českých škol a více než 1000 jejich žáků. Kritériem úspěšnosti nebyl jen celkový počet realizovaných zkoušek ECDL a jejich výsledky v daném období, ale také struktura ECDL modulů a zaměření se na aktuální témata, jako je například bezpečné používání informačních technologií, práce s informacemi a základy informatického myšlení a programování.

První místo v soutěži o nejaktivnější školu obsadila Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek, která v období tří měsíců uskutečnila téměř 700 ECDL zkoušek. Nejlepšího umístění dosáhla škola nejen díky vysokému počtu zkoušek, ale také díky mnoha zkouškám z modulu M12 – Bezpečné používání informačních technologií (IT Security). Gratulujeme, práce pedagogů a vedení škol, které dělají pro své žáky více, než musí, si velmi vážíme.

Zdroj informací  ...zde