...proPOJ se s Leonardem - kemp pro žáky ZŠ

Repotáž TV Polar z našeho kempu - STUDUJ U NÁS

Ve dnech 23.–27. 8. 2021 jsme strávili báječný týden na kempu ...proPOJ se s Leonardem. Celá akce byla motivována unikátním nálezem Deníku Mistra Leonarda, který obsahoval bohatý odkaz renesančního génia. Dne 23. 8. 2021 proběhla na kempu světová premiéra studentského filmu o tomto unikátním nálezu Deníku Mistra Leonarda.

 30 žáků základních škol – Leonardovi učedníci – celý týden řešili mnoho zajímavých úkolů: stavěli Leonardovy vynálezy, luštili různé šifry, malovali po svém Leonardovy obrazy, hledali ukradenou Monu Lisu a přišli na kloub noční záhadě v místních lesích. Prezentace fotografií mapujících celých kemp na YouTube kanále POJ F≈M.

kemp 5 kemp 2kemp 3

Dalších 13 středoškoláků nás všechny přesvědčilo, že jsou skutečnými Leonardovými mistry. Krásně zapadli mezi kamarády ze základních škol, byli jim oporou při řešení náročných úkolů. Hlavním cílem našich studentů však bylo také pokračovat v tréninku programu 7 návyků skutečně efektivních lidí, který budou prezentovat studentům celé školy. Skvělou práci odvedl náš kouč Ondra Bárta z agentury Franklin Covey Education. Na kemp zavítali i hosté ze slovenské partnerské školy z Púchova a také milá návštěva našeho zřizovatele Moravskoslezského kraje. Vyvrcholením kempu byla třaskavá Science Show Michaela Londesborough. Kemp jsme zakončili ve škole, která sPOJuje – v prostorách studentského startupu, kde si Leonardovi učedníci užili 3D tisku a virtuální reality.

kemp 4kemp 6kemp 1

Vřelé poděkování všem účastníkům i hostům – tovaryšům i mistrům a hlavně našim učitelům – velmistrům, kteří program připravili.

Kemp ...proPOJ se s Leonardem realizujeme za podpory THE VELUX FOUNDATIONS.

Celá fotogalerie z dílny našeho absolventa Jakuba Pryčka je k dispozici na tomto odkaze.