Aktivity leadershipu pokračují v roce 2024
Cesta zapojení POJ F≈M do komunity škol Leader in Me má zřejmě na škole své stabilní místo a nese výborné výsledky v podobě proaktivního zapojení studentů i učitelů.
V celém školním roce 2023/24 pokračovaly v činnosti studentské skupiny - Studentský DRIP, z.s., FINESSE - který se později vydal samostatnou cestou a POJrada - náš studentský parlament, který se velmi snaží rozhýbat aktivitu studentů přímo ve třídách. Mění se složení, studentští lídři jdou příkladem a připravují si své nástupce a zcela novou vizi představil technologický klub POJSpace. Klub studentů sám organizuje víkendové akce typu "hackaton" pro ostatní studenty i mimo školu.
Ve velkém pokračují semináře 7 návyků - studenti jsou sami iniciátory a sami si říkají o uspořádání dalšího běhu. Studentská skupina je vždy doplněna učiteli a ukazuje, že spojení studenti-učitelé v jednom semináři je velmi prospěšné oběma skupinám, které jsou tak dynamičtější. Někteří přicházejí na seminář 7 náků i podruhé, k opakování se staví i absolventi školy. "Skupina studentů a učitelů v jednom semináři Důvěra? Ty přede mne stavíš nové výzvy", to jsou slova lektora semináře Důvěra Lumíra Šarmana, který po jeho ukončení dal tomuto spojení za pravdu. "Ano, takto to dává ve škole smysl".