Partnerská škola ČEZ

Partnerská škola ČEZ
14. 04. 2017

Partnerská škola ČEZ

                                                                           Naše škola patří mezi partnerské školy Skupiny ČEZ. Velmi si vážíme podpory a spolupráce s touto významnou společností. V letech dosadvadního partneství 2013 - 2015 naši studenti i učitelé absolvovali řadu akcí pořádaných společností ČEZ a.s. odborné přednášky - přednáška odborníků pro studenty školy, přednáška p. Dany Drábové na VŠB TU Ostrava odborné exkurze v provozech jaderné elektrárna Dukovany i Temelín, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, elektrárna Dětmarovice aktivní účast skupiny ČEZ na Letním motivačním soustředění pro žáky základních škol - Michael Londesborough aktivní účast pracovníků ČEZ na náborových akcích ke studiu technických oborů podpora inovací a modernizací učeben na škole   Letní motivační soustředění pro žáky základních škol            Již potřetí se v roce 2015 konalo "kemp" pro žáky základních škol. Cílem akce je hravou formou v krásném prostředí Beskyd propagovat studium technických oborů. Účastnici akce řeší řadu úkolů z oblasti fyziky, chemie a základů technických disciplín. Cestovali jsme spolu s nimi prostřednictvím Stroje času do minulosti a poznávali převratné vynálezy své doby, další rok v kampu ztroskotala kosmická loď a všichni účastníci coby agenti Muži v černém (Meziplanetární Institut Bádání) řešili záhady mimozemské. V posledním běhu jsme  se za poznáním vrátili po stopách Zlatého Scarabea do starověkého Egypta.        Odborné exkurze a přednášky Naši žáci a studenti pravidelně navštěvují provozy Skupiny ČEZ. V uplynulých letech jsme pravidelnými hosty Jaderné elektrárny v Dukovanech, přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně a Elektrárnu v Dětmarovicích.Naši učitelé měli jedinečnou možnost navštívit Jadernou elektrárnu v Temelíně v období odstávky reaktoru.  Velmi poutavé jsou pro nás přednášky odborníků společnosti ČEZ a ČEZ Energoservis - p. Václava Havlíčka a p. Jiřího Tyce a p. Dany Drábové.        Podpora inovacím a modernizaci výuky S přispěním Skupiny ČEZ se na škole daří modernizovat odborné učebny a laboratoře. V posledních letech prošla výraznou rekonstrukcí učebna fyziky a odborná učebna mechatroniky, kde se vyučuje elektrotechnika, automatizace a robotika byla doplněna o moderní prvky programování PLC systémů. 
Celý článek