Soutěž Talenty pro firmy T-Profi

Sedmičlenný tým složený ze 3 žáků základní školy, 3 studentů střední školy a zástupce firmy Huisman bojoval 6. 12. 2019 o umístění v soutěži Talenty pro firmy T-Profi a po tříhodinovém klání získal páté místo.

t profi logo„Naším úkolem bylo v daném časovém limitu sestavit funkční model dle montážní dokumentace. „V tomto roce to byl jeřáb a zdvihací systém ze stavebnice Merkur. Náš tým letos vedl kapitán týmu (zástupce firmy Huisman) Jakub Turoň z konstrukčního oddělení firmy Huisman. Montovat mohou jen žáci a studenti, dospělí jim smí pomoci jen radou či doporučením. Tým musí model nejen sestavit, ale také otestovat jeho funkčnost, a to vše ve stanoveném časovém limitu. Porota posuzuje také kvalitu technického zpracování a za nedostatky přiděluje trestné minuty. Náš tým dokázal splnit zadání v časovém limitu a skončil tak na pátém místě,“.

Soutěž je součástí veletrhu Středoškolák, vysokoškolák, který probíhá na ostravské Černé louce ve dnech 6. - 7. 12. 2019 a je určena žákům základních a studentům středních škol, kteří si tak vyzkouší svou manuální zručnost a technické myšlení. Společně s odborníky z místních firem plní v týmu zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice.

t profi 19 1t profi 19 2t profi 19 3

Tři v jednom

Technické
obory

4leté maturitní obory:

  • Strojírenství
  • Technické lyceum
  • Informační technologie
  • Technická zařízení budov
Technika je můj život!

Ekonomické
obory

4leté maturitní obory:

  • Ekonomické lyceum
  • Obchodní akademie
  • Veřejnosprávní činnost
Chci na ekonomiku!

Jazykové
lekce

S právem státní jazykové zkoušky

  • Angličtina, Němčina, Francouzština, ...
  • Denní pomaturitní studium
  • Čeština pro cizince
Chci se všude domluvit!

Sedm oborů – pro každého něco

Ať už počítáš lépe než Einstein, napsal/a jsi program "Hello World" dříve, než jsi promluvil/a, nebo nejraději uvažuješ ve třech rozměrech, u nás si vybereš to pravé.
Zahraniční stáže, kopa volnočasových aktivit a soutěží, roboti nebo skvělé kuřecí bagety z bufetu. Nudit se rozhodně nebudeš!

Tak co? Spojíš se s námi?

 

Video POJ F≈M, Studenti Michal Hrtoň a Adam Hrtoň, obor IT

Co je nového?

Další články

POJí nás partnerství s...